18 września 2015

Pieluchy dostępne w Polsce

Omutsu to fetysz związany z pieluchami - ich noszeniem i/lub zanieczyszczaniem. Angielska nazwa to "diaper lovers" ("miłośnicy pieluch"). Od kilku lat pieluchy jednorazowe dla dorosłych i nastolatków stają się coraz łatwiej dostępne. Aktualnie można je kupić nie tylko w dużych marketach, ale także w niektórych Biedronkach czy osiedlowych sklepach. Dzięki samoobsługowym kasom, ich zdobycie jest jeszcze prostsze. Poniżej garść informacji na temat pieluch dostępnych w Polsce.

Nie każdy fetyszysta ma parcie na załatwianie się w pieluchy, część z nich poprzestaje na noszeniu, napawając się naciskiem materiału na skórę. W przypadku zanieczyszczania występują trzy warianty: mocz, kał, inne (np. jedzenie, duże ilości lubrykantów, śmieci). Najczęściej spotyka się zanieczyszczanie moczem lub moczem i kałem. Część osób szczególnie upodobała sobie masturbację w pieluchach - czystych lub brudnych.

Kiedy omorashi łączy się z omutsu, zazwyczaj wygląda to następująco: dana osoba trzyma mocz aż do utraty kontroli, po czym moczy się w pieluchę.  Są jednak osoby, u których takie połączenie skutkuje parciem na całkowicie mimowolne moczenie. Jest to niebezpieczna zachcianka, jeśli nie przestrzega się kilku podstawowych zasad. Czasem powoduje nawet trwałą inkontynencję (nietrzymanie moczu), co jest marzeniem tylko niewielkiej części tych osób.

Często fani omorashi wykorzystują pieluchy jako zabezpieczenie przed fizycznymi (np. zniszczenie wykładziny) lub społecznymi (np. wyśmiewanie w pracy) konsekwencjami moczenia. Z czasem u niektórych zaczyna się rozwijać zamiłowanie do pieluch, u innych natomiast nadal jest to tylko środek zapobiegawczy.

Rodzaje pieluch dostępnych w Polsce

Jednorazowe

O pieluchach dla dzieci należy zapomnieć od początku. Nie są dość chłonne, wymagają moczenia się krótkimi strumieniami (kolejny może nastąpić dopiero po wchłonięciu poprzedniego) i nie pasują do anatomii czy rozmiarów dorosłego człowieka, nawet chudego i niskiego.

Dla drobnych osób nadają się pieluchy dla nastolatków. Są podobne do bielizny, kolorowe i nakładane przez wciągnięcie na biodra (jak majtki). Niestety należy się w nie moczyć stopniowo, nigdy całą zawartością pęcherza na raz. Nadmiar moczu ma tendencję do wypływania górą (przy gwałtownym strumieniu) lub nogawkami (przy powolnym strumieniu). Są wygodne zarówno na sucho, jak i mokro. Nie widać ich spod ubrań. Występują w wariancie dla dziewczynek i dla chłopców, w dwóch rozmiarach wiekowych (4-7, 8-15). 

Wersja chłopięca

Najlepszym wyjściem są pieluchy dla dorosłych. Najczęściej spotyka się je w kolorze białym, sporadycznie w niebieskim, żółtym lub różowym (zazwyczaj w sklepach dla placówek medycznych). Jest wiele rozmiarów, przez co pasują zarówno na starsze nastolatki, jak i otyłych mężczyzn. Występują zazwyczaj w trzech formach: pieluchomajtek, majtek chłonnych i pieluch (uwaga: niektóre firmy używają nazw "pieluchomajtki" i "majtki chłonne" zamiennie). Pieluchomajtki to wkłady anatomiczne, które umieszcza się w specjalnej bieliźnie, przeważnie siatkowej. Czasem występują w formie wkładu na opasce. Majtki chłonne działają identycznie jak pieluchy dla nastolatek. Jak nazwa wskazuje, wciąga się je jak majtki. Mają wyższy stan niż pieluchy dla nastolatek i więcej wkładu, przez co wytrzymują zawartość pęcherza dorosłej osoby - nadal jednak lepiej jest nie moczyć się od razu po całości. Pieluchy natomiast to po prostu pampersy zamykane na zapięcia po bokach.

Pielucha zapinana po bokach
Pieluchomajtki na opasce
Pieluchomajtki tradycyjne
Majtki chłonne

Oprócz pieluch są także wkładki (dla kobiet i mężczyzn), które umieszcza się w zwykłej bieliźnie. Zapobiegają przemoczeniu bielizny od przypadkowego popuszczania, nie chronią od pełnego zmoczenia się. Są dobrym zabezpieczeniem dla osób dopiero eksperymentujących z wytrzymałością swojego pęcherza, zwłaszcza w miejscach publicznych. Wersja kobieca to typowe podpaski z wkładem dopasowanym do wchłaniania moczu, męska wygląda następująco:

Męska wkładka

Wielokrotnego użytku

Wielorazowe pieluchy są rzadko spotykane w Polsce, ale dostępne. Można je także zrobić samemu. Są zarówno białe, jak i kolorowe i wzorzyste. Łatwiej je ukryć, nawet w trakcie uprawiania sportów lub w prześwitujących ubraniach. Choć są o wiele droższe niż paczka jednorazówek, wystarczają na o wiele dłużej, przez co w ostateczności są bardziej opłacalne. Przydatne zwłaszcza dla osób często moczących się.

Najczęściej występują w postaci tradycyjnych pieluch (zapinanych po bokach) lub wciąganych majtek. Ich skuteczność zależy ściśle od materiałów użytych do produkcji. Wyglądają identycznie dla każdego rozmiaru, przez co są dość wysoko cenione przez adult babies (osoby udające dzieci). Wersja podstawowa to materiałowa pielucha z kieszenią na wkłady. Dość szybko przeciekają, dlatego powszechnie używa się wersji z wszytą wodoodporną warstwą.

Pieluchy i wkłady
Przykładowe wzory


Drugi wariant wielorazowych pieluch to bielizna z miejscem na wkłady. Wyglądają jak zwykłe majtki, posiadają jednak kieszeń identyczną do tej w pieluchach.

Slipy z wkładem
Bokserki z wkładem
Figi z wkładem

Wkłady nie dotykają bezpośrednio skóry. To od nich zależy chłonność oraz stopień wypełnienia. Mogą być zrobione z dowolnego materiału, łącznie z mikrofibrą o wyglądzie polaru. Podstawowym wkładem może być tetrowa pielucha. Zazwyczaj używa się kilku pojedynczych lub jednego wielowarstwowego wkładu.

Różne rodzaje wkładów

Majtki zabezpieczające

Planując całodniowe moczenie lub używanie mało chłonnych pieluch, należy rozejrzeć się za majtkami zabezpieczającymi. Są zrobione z sztucznego tworzywa (gumowa folia), niewiele rozciągliwe na ciele, rozciągliwe przy otworach na nogi i brzuch. Zapobiegają przeciekom i utrzymują część moczu, który wypłynął z pieluchy/majtek. Można ich używać także jako zabezpieczenie bez pieluchy, na samą bieliznę. Skóra łatwo się w nich zaparza, dlatego należy używać talku przez ich założeniem. Występują w różnych kolorach i długościach, choć w Polsce najczęściej dostępne są przezroczyste i białe.

1 komentarz:

  1. "Używać talku PRZEZ ich założeniem..." literówka Ci się wkradła, to raz, a dwa odnośnie jednorazówek dla nastolatków - wrzuciłeś zdjęcie Drynites i podałeś ich rozmiarówkę, trzeba było wspomnieć, że są to konkretnie te, tak jak w Polsce nie wiem czy są w ogóle inne, ale jednak by wypadało bo z innymi może być inaczej. A najlepiej zrobić listę dostępnych marek/nazw pieluch dla ułatwienia, no i pieluchy dla dzieci nie są wcale takie złe.
    Ogólnie temat ciekawy, ale jak masz zamiar zostawić tylko tyle, to zmień nazwę wpisu, bo nijak ma się on do dostępnych w Polsce pieluch, ogólnie opisałeś co można robić/nosić, a nie wspomniałeś o ani jednej konkretnej pieluszce.

    OdpowiedzUsuń